Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-10ETF12FPPBF
VS-10ETF12FPPBF
VS-10ETF12FPPBF Vishay Semiconductors
vs-10etf12f-109016.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 1200 Volt 10 Amp
auf Bestellung 888 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-10ETF12FPPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE GP 1.2KV 10A TO220ACFP, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 310 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-220AC Full Pack, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.33 V @ 10 A.
Weitere Produktangebote VS-10ETF12FPPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-10ETF12FPPBF Hersteller : Vishay VS-10ETF1...%28FPPbF%2CFP-M3%29.pdf
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
VS-10ETF12FPPBF VS-10ETF12FPPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-10ETF1...%28FPPbF%2CFP-M3%29.pdf Description: DIODE GP 1.2KV 10A TO220ACFP
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 310 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-220AC Full Pack
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.33 V @ 10 A