Produkte > VISHAY > VS-10MQ060HM3/5AT
VS-10MQ060HM3/5AT
VS-10MQ060HM3/5AT Vishay
vs-10mq060hm3.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Schottky 60V 1.5A 2-Pin SMA T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-10MQ060HM3/5AT Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 31pF @ 10V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 630 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 60 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-10MQ060HM3/5AT VS-10MQ060HM3/5AT Hersteller : Vishay vs-10mq060hm3.pdf Diode Schottky 60V 1.5A 2-Pin SMA T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7500
Description: Diode: Schottky rectifying; SMA; SMD; 60V; 1A; 13 inch reel
Type of diode: Schottky rectifying
Case: SMA
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 60V
Load current: 1A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.57V
Max. forward impulse current: 40A
Kind of package: 13 inch reel
Quantity in set/package: 7500pcs.
Application: automotive industry
Mindestbestellmenge: 200
VS-10MQ060HM3/5AT VS-10MQ060HM3/5AT Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-10mq060hm3.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 60V 1A DO214AC
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 31pF @ 10V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 630 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 60 V
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 29
Mindestbestellmenge: 4
Produkt ist nicht verfügbar
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive
Part Status: Active