Produkte > VISHAY > VS-10TQ035STRL-M3
VS-10TQ035STRL-M3 Vishay
vs-10tq035s-m3.pdf
Hersteller: Vishay
Rectifier Diode Schottky 35V 10A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
auf Bestellung 6400 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-10TQ035STRL-M3 Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY 35V 10A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 900pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 570 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 35 V.
Weitere Produktangebote VS-10TQ035STRL-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-10TQ035STRL-M3 VS-10TQ035STRL-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-10tq035s-m3.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 35V 10A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 900pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 35 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 570 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 mA @ 35 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
VS-10TQ035STRL-M3 Hersteller : VISHAY vs-10tq035s-m3.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; D2PAK,TO263AB; SMD; 35V; 10A; 800pcs.
Type of diode: Schottky rectifying
Case: D2PAK; TO263AB
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 35V
Load current: 10A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.57V
Kind of package: 13 inch reel