VS-10TTS08-M3
VS-10TTS08-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-10tts08-m.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR 800V 10A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max): 30 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 15 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 95A @ 50Hz
Current - On State (It (AV)) (Max): 6.5 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.15 V
Current - Off State (Max): 1 mA
Supplier Device Package: TO-220-3
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 10 A
Voltage - Off State: 800 V
auf Bestellung 6876 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-10TTS08-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR 800V 10A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Hold (Ih) (Max): 30 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 15 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 95A @ 50Hz, Current - On State (It (AV)) (Max): 6.5 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.15 V, Current - Off State (Max): 1 mA, Supplier Device Package: TO-220-3, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 10 A, Voltage - Off State: 800 V.