Produkte > VS- > VS-10WQ045FNTRHM3
VS-10WQ045FNTRHM3
vs10wq045f.pdf
Hersteller:
DIODE SCHOTTKY 45V 10A DPAK Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-10WQ045FNTRHM3
Description: DIODE SCHOTTKY 45V 10A TO252AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 760pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 175°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 630 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 45 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-10WQ045FNTRHM3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-10WQ045FNTRHM3 VS-10WQ045FNTRHM3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs10wq045f.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 45V 10A TO252AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 760pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 175°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 630 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 45 V