VS-10WQ045FNTRRHM3
VS-10WQ045FNTRRHM3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs10wq045f.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 45V 10MA TO252AA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 760pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 10mA
Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 175°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 630 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V
Qualification: AEC-Q101
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-10WQ045FNTRRHM3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 45V 10MA TO252AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 760pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 10mA, Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 175°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 630 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V, Qualification: AEC-Q101.