Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-120NQ045PBF
VS-120NQ045PBF
VS-120NQ045PBF Vishay Semiconductors
vs-120nq045pbf.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 120 Amp 45 Volt
auf Bestellung 24 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-120NQ045PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE SCHOTTKY 45V 120A D-67, Packaging: Bulk, Package / Case: D-67 HALF-PAK, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 5200pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 120A, Supplier Device Package: D-67 HALF-PAK, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 630 mV @ 120 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 45 V.
Weitere Produktangebote VS-120NQ045PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-120NQ045PBF VS-120NQ045PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-120nq045pbf.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 45V 120A D-67
Packaging: Bulk
Package / Case: D-67 HALF-PAK
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 5200pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 120A
Supplier Device Package: D-67 HALF-PAK
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 630 mV @ 120 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 45 V