VS-123NQ100PBF
VS-123NQ100PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-123nq100pbf.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHO 100V 120A D67 HALFPAK
Packaging: Bulk
Package / Case: D-67 HALF-PAK
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 2650pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 120A
Supplier Device Package: D-67 HALF-PAK
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 910 mV @ 120 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 100 V
auf Bestellung 134 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-123NQ100PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHO 100V 120A D67 HALFPAK, Packaging: Bulk, Package / Case: D-67 HALF-PAK, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 2650pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 120A, Supplier Device Package: D-67 HALF-PAK, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 910 mV @ 120 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 36 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-123NQ100PBF VS-123NQ100PBF Hersteller : Vishay vs-123nq100pbf.pdf Rectifier Diode Schottky 100V 120A 2-Pin Case D-67