VS-125NQ015PBF
VS-125NQ015PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-125nq015pbf.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 120A D-67
Packaging: Bulk
Package / Case: D-67 HALF-PAK
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 7700pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 120A
Supplier Device Package: D-67 HALF-PAK
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 430 mV @ 120 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 mA @ 15 V
auf Bestellung 14 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-125NQ015PBF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 15V 120A D-67, Packaging: Bulk, Package / Case: D-67 HALF-PAK, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 7700pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 120A, Supplier Device Package: D-67 HALF-PAK, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 430 mV @ 120 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 mA @ 15 V.