VS-12CWQ03FNTRR-M3
VS-12CWQ03FNTRR-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-12cwq03f.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 6A DPAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 6A
Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK)
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 12 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 30 V
auf Bestellung 1981 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-12CWQ03FNTRR-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 6A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 6A, Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK), Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 12 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 4672 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
VS-12CWQ03FNTRR-M3 VS-12CWQ03FNTRR-M3 Hersteller : Vishay vs12cwq03f.pdf Diode Schottky 30V 12A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
VS-12CWQ03FNTRR-M3 VS-12CWQ03FNTRR-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-12cwq03f.pdf Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 6A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active