Produkte > VISHAY > VS-12CWQ04FN-M3
VS-12CWQ04FN-M3
VS-12CWQ04FN-M3 Vishay
vs12cwq04f.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Schottky 40V 12A 3-Pin(2+Tab) DPAK Tube
auf Bestellung 2575 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 252
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-12CWQ04FN-M3 Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V 6A DPAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 6A, Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 530 mV @ 6 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 40 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-12CWQ04FN-M3 VS-12CWQ04FN-M3 Hersteller : Vishay vs12cwq04f.pdf Diode Schottky 40V 12A 3-Pin(2+Tab) DPAK Tube
auf Bestellung 2575 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 252
VS-12CWQ04FN-M3 VS-12CWQ04FN-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-12cwq04f.pdf Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V 6A DPAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 6A
Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 530 mV @ 6 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 40 V
Mindestbestellmenge: 21
Mindestbestellmenge: 3
auf Bestellung 55 Stücke: