VS-12CWQ04FNTRL-M3
VS-12CWQ04FNTRL-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-12cwq04f.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V 6A DPAK
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 6A
Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 680 mV @ 12 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 40 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-12CWQ04FNTRL-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V 6A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 6A, Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 680 mV @ 12 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 40 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 3579 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
VS-12CWQ04FNTRL-M3 VS-12CWQ04FNTRL-M3 Hersteller : Vishay vs12cwq04f.pdf Diode Schottky 40V 12A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
VS-12CWQ04FNTRL-M3 VS-12CWQ04FNTRL-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-12cwq04f.pdf Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V 6A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Grade: Automotive