Produkte > VISHAY > VS-12CWQ10FNTRRHM3
VS-12CWQ10FNTRRHM3
VS-12CWQ10FNTRRHM3 Vishay
vs12cwq10f.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Schottky 100V 12A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-12CWQ10FNTRRHM3 Vishay
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 100V 6A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 6A, Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK), Operating Temperature - Junction: 150°C (Max), Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 12 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-12CWQ10FNTRRHM3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-12CWQ10FNTRRHM3 VS-12CWQ10FNTRRHM3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs12cwq10f.pdf Description: DIODE ARRAY SCHOTT 100V 6A DPAK
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 6A
Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK)
Operating Temperature - Junction: 150°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 950 mV @ 12 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V