VS-12TQ040-M3
VS-12TQ040-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-12tq035-m3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 15A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 900pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 710 mV @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.75 mA @ 40 V
auf Bestellung 2680 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-12TQ040-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 15A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 900pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 710 mV @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.75 mA @ 40 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-12TQ040-M3 VS-12TQ040-M3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-12tq035-m3.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 40V 15A IF Single TO-220AC