VS-12TQ040PBF
VS-12TQ040PBF Vishay Semiconductors
12tq035p-109037.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 15 Amp 40 Volt
auf Bestellung 735 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-12TQ040PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 15A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 560 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.75 mA @ 40 V.
Weitere Produktangebote VS-12TQ040PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-12TQ040PBF VS-12TQ040PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-12tq0xxspbf.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 15A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 560 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.75 mA @ 40 V