Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-12TQ040SPBF
VS-12TQ040SPBF
VS-12TQ040SPBF Vishay Semiconductors
vs-12tq035spbf-95592.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 15 Amp 40 Volt
auf Bestellung 989 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-12TQ040SPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 15A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 900pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 560 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.75 mA @ 40 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-12TQ040SPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-12TQ040SPBF VS-12TQ040SPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-12tq0xxspbf.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 15A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 900pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 560 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.75 mA @ 40 V