VS-12TTS08SLHM3
VS-12TTS08SLHM3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-12tts08slhm3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR 800V 12.5A TO263
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 30 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 15 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 110A @ 50Hz
Current - On State (It (AV)) (Max): 8 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.2 V
Current - Off State (Max): 5 mA
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 12.5 A
Voltage - Off State: 800 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 1600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-12TTS08SLHM3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR 800V 12.5A TO263, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 30 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 15 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 110A @ 50Hz, Current - On State (It (AV)) (Max): 8 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.2 V, Current - Off State (Max): 5 mA, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 12.5 A, Voltage - Off State: 800 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-12TTS08SLHM3 VS-12TTS08SLHM3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-12tts08slhm3.pdf Description: SCR 800V 12.5A TO263
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
SCR Type: Standard Recovery
Part Status: Active
Voltage - Off State: 800 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 2591 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
VS-12TTS08SLHM3 VS-12TTS08SLHM3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-12tts08slhm3.pdf SCRs 8A It; 800V Vdrm SCR TO-263AB (D2PAK)
auf Bestellung 941 Stücke:
VS-12TTS08SLHM3 VS-12TTS08SLHM3 Hersteller : Vishay vs-12tts08slhm3.pdf SCR 800V 12.5A(RMS) 110A Automotive AEC-Q101 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
auf Bestellung 75 Stücke:
auf Bestellung 75 Stücke:
VS-12TTS08SLHM3 Hersteller : Vishay vs-12tts08slhm3.pdf Thyristor SCR; 12,5A; 800V; 15mA; AEC-Q101 qualified;   VS-12TTS08SLHM3 TYVS12tts08slhm3
Anzahl je Verpackung: 5 Stücke
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 5