Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-150EBU04HF4
VS-150EBU04HF4
VS-150EBU04HF4 Vishay Semiconductors
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 150A 400V Ultrafast 93ns FRED Pt
auf Bestellung 142 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-150EBU04HF4 Vishay Semiconductors
Description: DIODE STD 400V 150A POWERTAB, Packaging: Tube, Package / Case: PowerTab®, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 150A, Supplier Device Package: PowerTab®, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 150 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 150 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-150EBU04HF4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-150EBU04HF4 VS-150EBU04HF4 Hersteller : Vishay vs-150ebu04hf4.pdf Diode Switching 150A Automotive AEC-Q101 2-Pin(1+Tab) Power Tab Tube
Produkt ist nicht verfügbar
VS-150EBU04HF4 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division Description: DIODE STD 400V 150A POWERTAB
Packaging: Tube
Package / Case: PowerTab®
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 150A
Supplier Device Package: PowerTab®
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 150 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 150 V