Produkte > VISHAY > VS-150EBU04HN4
VS-150EBU04HN4
VS-150EBU04HN4 Vishay
doc97193.pdf
Hersteller: Vishay
Ultra Fast Soft Recovery Diode Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-150EBU04HN4 Vishay
Description: DIODE STD 400V 150A POWERTAB, Packaging: Tube, Package / Case: PowerTab®, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 93 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 150A, Supplier Device Package: PowerTab®, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 150 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 400 V.
Weitere Produktangebote VS-150EBU04HN4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-150EBU04HN4 VS-150EBU04HN4 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-150ebu04hn4.pdf Description: DIODE STD 400V 150A POWERTAB
Packaging: Tube
Package / Case: PowerTab®
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 93 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 150A
Supplier Device Package: PowerTab®
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 150 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 400 V