VS-150KR40A
VS-150KR40A Vishay Semiconductors
vs_45lrseries-1769098.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 400 Volt 150 Amp
auf Bestellung 45 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-150KR40A Vishay Semiconductors
Description: DIODE STD REV 400V 150A DO205AA, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-205AA, DO-8, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 150A, Supplier Device Package: DO-205AA (DO-8), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 200°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.33 V @ 471 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 35 mA @ 400 V.
Weitere Produktangebote VS-150KR40A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-150KR40A Hersteller : VISHAY 45L,R,%20150K,KS,R%20Series.pdf
auf Bestellung 950 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
VS-150KR40A VS-150KR40A
Produktcode: 112114
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
45L,R,%20150K,KS,R%20Series.pdf Verschiedene Bauteile > Other components 3
Produkt ist nicht verfügbar
VS-150KR40A VS-150KR40A Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 45L,R,%20150K,KS,R%20Series.pdf Description: DIODE STD REV 400V 150A DO205AA
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 150A
Supplier Device Package: DO-205AA (DO-8)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 200°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.33 V @ 471 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 35 mA @ 400 V