VS-150KR60A
VS-150KR60A Vishay Semiconductors
vs_45lrseries-1769098.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 600 Volt 150 Amp
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-150KR60A Vishay Semiconductors
Description: DIODE STD REV 600V 150A DO205AA, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-205AA, DO-8, Stud, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Reverse Polarity, Current - Average Rectified (Io): 150A, Supplier Device Package: DO-205AA (DO-8), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 200°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.33 V @ 471 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 35 mA @ 600 V.
Weitere Produktangebote VS-150KR60A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-150KR60A VS-150KR60A Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 45L,R,%20150K,KS,R%20Series.pdf Description: DIODE STD REV 600V 150A DO205AA
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-205AA, DO-8, Stud
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard, Reverse Polarity
Current - Average Rectified (Io): 150A
Supplier Device Package: DO-205AA (DO-8)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 200°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.33 V @ 471 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 35 mA @ 600 V