VS-150MT060WDF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: IGBT MOD 600V 138A 12MTP PRESS
Packaging: Tube
Package / Case: 12-MTP Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Dual Buck Chopper
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.48V @ 15V, 80A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: 12-MTP Pressfit
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 138 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Power - Max: 543 W
Current - Collector Cutoff (Max): 100 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 14 nF @ 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-150MT060WDF Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: IGBT MOD 600V 138A 12MTP PRESS, Packaging: Tube, Package / Case: 12-MTP Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Dual Buck Chopper, Operating Temperature: 150°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.48V @ 15V, 80A, NTC Thermistor: Yes, Supplier Device Package: 12-MTP Pressfit, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 138 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Power - Max: 543 W, Current - Collector Cutoff (Max): 100 µA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 14 nF @ 30 V.