Technische Details VS-15AWL06FNTR-M3 Vishay
Description: DIODE STANDARD 600V 15A TO252AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 120 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
VS-15AWL06FNTR-M3 | Hersteller : Vishay |
Diode Switching 600V 15A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R |
auf Bestellung 2000 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 175 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
VS-15AWL06FNTR-M3 | Hersteller : Vishay Semiconductors |
Rectifiers Ultrafast 15A 600V 60ns |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |
Код виробника: VS-15AWL06FNTR-M3 Diode 600 V 15A Surface Mount TO-252AA (DPAK) Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт |
VS-15AWL06FNTR-M3 | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Description: DIODE STANDARD 600V 15A TO252AAPackaging: Cut Tape (CT) Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 Mounting Type: Surface Mount Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Reverse Recovery Time (trr): 120 ns Technology: Standard Current - Average Rectified (Io): 15A Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK) Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 15 A Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V |