VS-15CTQ040-M3
VS-15CTQ040-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-15ctq035_040_045-m3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 15A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 700 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 40 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-15CTQ040-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 40V 15A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 700 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 40 V.
Weitere Produktangebote VS-15CTQ040-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-15CTQ040-M3 VS-15CTQ040-M3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-15ctq035_040_045-m3.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 40V 2 x 7.5A IF C.A. TO-220AB