Produkte > VISHAY > VS-15CTQ045-1-M3
VS-15CTQ045-1-M3
VS-15CTQ045-1-M3 Vishay
vs15ctqsm3series.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Schottky 45V 15A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-15CTQ045-1-M3 Vishay
Description: DIODE ARR SCHOT 45V 7.5A TO262AA, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 7.5A, Supplier Device Package: TO-262AA, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 7.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 45 V.
Weitere Produktangebote VS-15CTQ045-1-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-15CTQ045-1-M3 VS-15CTQ045-1-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-15ctqs-m3series.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 45V 7.5A TO262AA
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 7.5A
Supplier Device Package: TO-262AA
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 45 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 550 mV @ 7.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 45 V