Produkte > VISHAY > VS-15ETH03-1-M3
VS-15ETH03-1-M3
VS-15ETH03-1-M3 Vishay
vs15eth03sm3.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Switching 300V 15A 3-Pin(3+Tab) TO-262AA Tube
auf Bestellung 650 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 238
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-15ETH03-1-M3 Vishay
Description: DIODE STANDARD 300V 15A TO262AA, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 40 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-262AA, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-15ETH03-1-M3 VS-15ETH03-1-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-15eth03s-m3.pdf Description: DIODE STANDARD 300V 15A TO262AA
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 40 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-262AA
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 300 V
auf Bestellung 6008 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
VS-15ETH03-1-M3 VS-15ETH03-1-M3 Hersteller : Vishay vs15eth03sm3.pdf Diode Switching 300V 15A 3-Pin(3+Tab) TO-262AA Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
VS-15ETH03-1-M3 VS-15ETH03-1-M3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-15eth03s-m3.pdf Rectifiers 300V 15A TO-262 Fred Pt
VS-15ETH03-1-M3 Hersteller : VISHAY vs-15eth03s-m3.pdf Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 300V; 15A; tube; Ifsm: 140A; IPAK,TO262AA
Type of diode: rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 300V
Load current: 15A
Semiconductor structure: single diode
Features of semiconductor devices: ultrafast switching
Kind of package: tube
Max. forward impulse current: 140A
Case: IPAK; TO262AA
Max. forward voltage: 1.25V
Max. load current: 20A