Produkte > VISHAY > VS-15ETH03S-M3
VS-15ETH03S-M3
VS-15ETH03S-M3 Vishay
vs15eth03sm3.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Switching 300V 15A 3-Pin(2+Tab) D2PAK Tube
auf Bestellung 2159 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 258
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-15ETH03S-M3 Vishay
Description: DIODE STANDARD 300V 15A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 40 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 300 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-15ETH03S-M3 VS-15ETH03S-M3 Hersteller : Vishay vs15eth03sm3.pdf Diode Switching 300V 15A 3-Pin(2+Tab) D2PAK Tube
auf Bestellung 2159 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 240
Mindestbestellmenge: 125
VS-15ETH03S-M3 VS-15ETH03S-M3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-15eth03s-m3.pdf Rectifiers 300V 15A TO-263 Fred Pt
VS-15ETH03S-M3 VS-15ETH03S-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-15eth03s-m3.pdf Description: DIODE STANDARD 300V 15A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 40 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
VS-15ETH03S-M3 Hersteller : VISHAY vs-15eth03s-m3.pdf Category: SMD universal diodes
Description: Diode: rectifying; SMD; 300V; 15A; 40ns; D2PAK,TO263AB; Ufmax: 1.25V
Type of diode: rectifying
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 300V
Load current: 15A
Semiconductor structure: single diode
Features of semiconductor devices: ultrafast switching
Kind of package: tube
Case: D2PAK; TO263AB
Max. forward voltage: 1.25V