Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-15ETH03SPBF
VS-15ETH03SPBF
VS-15ETH03SPBF Vishay Semiconductors
vs-15eth03spbf-107011.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 15 Amp 300 Volt 40ns
auf Bestellung 856 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-15ETH03SPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 300V 15A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 32 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 300 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-15ETH03SPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-15ETH03SPBF VS-15ETH03SPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-15ETH03SPbF%281PbF%29.pdf Description: DIODE STANDARD 300V 15A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 32 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 300 V