Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-15ETH03STRLPBF
VS-15ETH03STRLPBF
VS-15ETH03STRLPBF Vishay Semiconductors
vs-15eth03spbf-107011.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 300 Volt 15 Amp 22ns
auf Bestellung 528 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-15ETH03STRLPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE GEN PURP 300V 15A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 40 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-263AB (D²PAK), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 300 V.
Weitere Produktangebote VS-15ETH03STRLPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-15ETH03STRLPBF VS-15ETH03STRLPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-15ETH03SPbF(1PbF).pdf Description: DIODE GEN PURP 300V 15A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 40 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-263AB (D²PAK)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 300 V