VS-15ETH03STRR-M3
VS-15ETH03STRR-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-15eth03s-m3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 300V 15A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 40 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 300 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-15ETH03STRR-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 300V 15A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 40 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 300 V.
Weitere Produktangebote VS-15ETH03STRR-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-15ETH03STRR-M3 VS-15ETH03STRR-M3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-15eth03s-m3.pdf Rectifiers 300V 15A IF TO-220AC 140A IFSM
Produkt ist nicht verfügbar
VS-15ETH03STRR-M3 Hersteller : VISHAY vs-15eth03s-m3.pdf Category: SMD universal diodes
Description: Diode: rectifying; SMD; 300V; 15A; 40ns; D2PAK,TO263AB; Ufmax: 1.25V
Type of diode: rectifying
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 300V
Load current: 15A
Semiconductor structure: single diode
Features of semiconductor devices: ultrafast switching
Kind of package: 13 inch reel
Case: D2PAK; TO263AB
Max. forward voltage: 1.25V