VS-15ETH03STRRHM3
VS-15ETH03STRRHM3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-15eth03shm3.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 300V 15A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 40 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 300 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-15ETH03STRRHM3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE STANDARD 300V 15A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 40 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.25 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 40 µA @ 300 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-15ETH03STRRHM3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-15ETH03STRRHM3 VS-15ETH03STRRHM3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-15eth03shm3.pdf Rectifiers 300V 15A D2PAK