Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-15ETL06SPBF
VS-15ETL06SPBF
VS-15ETL06SPBF Vishay Semiconductors
vs-15etl06s-108975.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 15A 600V Hyperfast 60ns FRED Pt
auf Bestellung 179 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-15ETL06SPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE GEN PURP 600V 15A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 29 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.2 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-15ETL06SPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-15ETL06SPBF VS-15ETL06SPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-15ETH06SPbF_VS-15ETH06-1PbF.pdf Description: DIODE GEN PURP 600V 15A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 29 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.2 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V