Produkte > VISHAY > VS-15ETL06STRR-M3
VS-15ETL06STRR-M3
VS-15ETL06STRR-M3 Vishay
vs15etl06sm31m3.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Switching 600V 15A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-15ETL06STRR-M3 Vishay
Description: DIODE STANDARD 600V 15A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 270 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote VS-15ETL06STRR-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-15ETL06STRR-M3 VS-15ETL06STRR-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-15etl06s-m3-1-m3.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 15A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 270 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.05 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
VS-15ETL06STRR-M3 VS-15ETL06STRR-M3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-15etl06s-m3-1-m3.pdf Rectifiers 600V 15A IF TO-220AC 250A IFSM