VS-15ETU12-M3
VS-15ETU12-M3 Vishay Semiconductors
vs-15etu12-m3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 1200V 15A IF 2LTO-220AC 150A IFSM
auf Bestellung 5603 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-15ETU12-M3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 1200V 15A TO220AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 167 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-220AC, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.78 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 80 µA @ 1200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-15ETU12-M3 VS-15ETU12-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-15etu12-m3.pdf Description: DIODE STANDARD 1200V 15A TO220AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 167 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.78 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 80 µA @ 1200 V