Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-15ETX06FPPBF
VS-15ETX06FPPBF
VS-15ETX06FPPBF Vishay Semiconductors
vs-15etx06p-87417.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 600 Volt 15 Amp
auf Bestellung 949 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-15ETX06FPPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE STANDARD 600V 15A TO2202, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 32 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-220-2 Full Pack, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.2 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V.
Weitere Produktangebote VS-15ETX06FPPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-15ETX06FPPBF VS-15ETX06FPPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-15ETX06PbF_FPPbF_VS-15ETX06-N3_FP-N3.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 15A TO2202
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 32 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-220-2 Full Pack
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 3.2 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V