Produkte > VISHAY > VS-15EWH06FNTR-M3
VS-15EWH06FNTR-M3
VS-15EWH06FNTR-M3 Vishay
vs-15ewh06fn-m3.pdf
Hersteller: Vishay
Rectifier Diode Switching 600V 15A 30ns 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-15EWH06FNTR-M3 Vishay
Description: DIODE STANDARD 600V 15A TO252AA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 36 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.1 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-15EWH06FNTR-M3 VS-15EWH06FNTR-M3 Hersteller : Vishay vs-15ewh06fn-m3.pdf Diode Switching 600V 15A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
auf Bestellung 399 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 171
VS-15EWH06FNTR-M3 VS-15EWH06FNTR-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-15ewh06fn-m3.pdf Description: DIODE STANDARD 600V 15A TO252AA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 36 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.1 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 600 V
auf Bestellung 4000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2000
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 5
VS-15EWH06FNTR-M3 VS-15EWH06FNTR-M3 Hersteller : Vishay Semiconductors vs-15ewh06fn-m3.pdf Rectifiers Hyperfast 15A 600V 22ns
auf Bestellung 9 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
VS-15EWH06FNTR-M3 Hersteller : Vishay vs-15ewh06fn-m3.pdf DIODE GEN PURP 600V 15A DPAK Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
VS-15EWH06FNTR-M3 Hersteller : VISHAY vs-15ewh06fn-m3.pdf Category: SMD universal diodes
Description: Diode: rectifying; SMD; 600V; 15A; 36ns; DPAK; Ufmax: 2.1V; 2000pcs.
Type of diode: rectifying
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 0.6kV
Load current: 15A
Reverse recovery time: 36ns
Semiconductor structure: single diode
Case: DPAK
Max. forward voltage: 2.1V
Kind of package: 13 inch reel