Produkte > VISHAY > VS-15MQ040HM3/5AT
VS-15MQ040HM3/5AT
VS-15MQ040HM3/5AT Vishay
vs15mq040hm3.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Schottky 40V 2.1A 2-Pin SMA T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-15MQ040HM3/5AT Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A DO214AC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 134pF @ 10V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1.5A, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 430 mV @ 1.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 40 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-15MQ040HM3/5AT VS-15MQ040HM3/5AT Hersteller : Vishay vs15mq040hm3.pdf Diode Schottky 40V 2.1A 2-Pin SMA T/R Automotive AEC-Q101
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7500
VS-15MQ040HM3/5AT VS-15MQ040HM3/5AT Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-15mq040hm3.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 1.5A DO214AC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 134pF @ 10V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1.5A
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 430 mV @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 40 V
Qualification: AEC-Q101
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-214AC, SMA
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 21
Mindestbestellmenge: 4