Produkte > VISHAY > VS-15TQ060STRR-M3
VS-15TQ060STRR-M3
VS-15TQ060STRR-M3 Vishay
vs-15tq060s-m3.pdf
Hersteller: Vishay
Rectifier Diode Schottky 60V 15A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 203
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-15TQ060STRR-M3 Vishay
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 15A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 720pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 620 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 60 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-15TQ060STRR-M3 VS-15TQ060STRR-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-15tq060s-m3.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 60V 15A TO263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 720pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 620 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 60 V
auf Bestellung 5600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
auf Bestellung 6340 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
VS-15TQ060STRR-M3 VS-15TQ060STRR-M3 Hersteller : Vishay vs15tq060sm3.pdf Diode Schottky 60V 15A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
VS-15TQ060STRR-M3 Hersteller : VISHAY vs-15tq060s-m3.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; D2PAK,TO263AB; SMD; 60V; 15A; 800pcs.
Type of diode: Schottky rectifying
Case: D2PAK; TO263AB
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 60V
Load current: 15A
Semiconductor structure: single diode
Max. forward voltage: 0.62V
Kind of package: 13 inch reel