Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-160MT120KPBF
VS-160MT120KPBF
VS-160MT120KPBF Vishay Semiconductors
vs-130mt80k.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Bridge Rectifiers 1200 Volt 160 Amp
auf Bestellung 26 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-160MT120KPBF Vishay Semiconductors
Description: BRIDGE RECT 3P 1.2KV 160A MT-K, Packaging: Bulk, Package / Case: MT-K Module, Mounting Type: Chassis Mount, Diode Type: Three Phase, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: MT-K, Part Status: Active, Voltage - Peak Reverse (Max): 1.2 kV, Current - Average Rectified (Io): 160 A.
Weitere Produktangebote VS-160MT120KPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-160MT120KPBF VS-160MT120KPBF Hersteller : Vishay vs130mt80k.pdf Diode Rectifier Bridge Single 1.2KV 200A 6-Pin INT-A-PAK
Produkt ist nicht verfügbar
VS-160MT120KPBF VS-160MT120KPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-130mt80k.pdf Description: BRIDGE RECT 3P 1.2KV 160A MT-K
Packaging: Bulk
Package / Case: MT-K Module
Mounting Type: Chassis Mount
Diode Type: Three Phase
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: MT-K
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 1.2 kV
Current - Average Rectified (Io): 160 A