Produkte > VISHAY > VS-160MT160KPBF
VS-160MT160KPBF
VS-160MT160KPBF VISHAY
vs-130mtk_160_ser.pdf
Hersteller: VISHAY
Category: Three phase diode bridge rectifiers
Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 160A; Ifsm: 1.43kA
Type of bridge rectifier: three-phase
Max. off-state voltage: 1.6kV
Load current: 160A
Max. forward impulse current: 1.43kA
Electrical mounting: screw
Leads: M5 screws
Case: MTK
Version: module
Mechanical mounting: screw
Max. forward voltage: 1.49V
Kind of package: bulk
auf Bestellung 13 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-160MT160KPBF VISHAY
Category: Three phase diode bridge rectifiers, Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 160A; Ifsm: 1.43kA, Type of bridge rectifier: three-phase, Max. off-state voltage: 1.6kV, Load current: 160A, Max. forward impulse current: 1.43kA, Electrical mounting: screw, Leads: M5 screws, Case: MTK, Version: module, Mechanical mounting: screw, Max. forward voltage: 1.49V, Kind of package: bulk.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 86 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-160MT160KPBF VS-160MT160KPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-130mt80k.pdf Description: BRIDGE RECT 3P 1.6KV 160A MT-K
Packaging: Bulk
Package / Case: MT-K Module
Mounting Type: Chassis Mount
Diode Type: Three Phase
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: MT-K
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 1.6 kV
Current - Average Rectified (Io): 160 A
auf Bestellung 94 Stücke:
VS-160MT160KPBF VS-160MT160KPBF Hersteller : Vishay 294354.pdf Rectifier Bridge Diode Single 1.6KV 200A 6-Pin INT-A-PAK
Produkt ist nicht verfügbar