VS-161MT160C
VS-161MT160C Vishay Semiconductors
vs-161mt_c_series.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Bridge Rectifiers THREE PHASE BRIDGE PWR MODULE
auf Bestellung 9 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-161MT160C Vishay Semiconductors
Category: Three phase diode bridge rectifiers, Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 160A; Ifsm: 1.54kA, Case: MTC, Kind of package: bulk, Version: module, Mechanical mounting: screw, Electrical mounting: screw, Type of bridge rectifier: three-phase, Max. forward voltage: 1.85V, Load current: 160A, Max. off-state voltage: 1.6kV, Max. forward impulse current: 1.54kA, Leads: M6 screws.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-161MT160C VS-161MT160C Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-161mt_c_series.pdf Description: BRIDGE RECT 3PHASE 1.6KV 257A
Packaging: Box
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Diode Type: Three Phase
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Voltage - Peak Reverse (Max): 1.6 kV
Current - Average Rectified (Io): 257 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.85 V @ 300 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 12 mA @ 1600 V
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
VS-161MT160C Hersteller : VISHAY vs-161mt_c_ser.pdf Category: Three phase diode bridge rectifiers
Description: Bridge rectifier: three-phase; Urmax: 1.6kV; If: 160A; Ifsm: 1.54kA
Case: MTC
Kind of package: bulk
Version: module
Mechanical mounting: screw
Electrical mounting: screw
Type of bridge rectifier: three-phase
Max. forward voltage: 1.85V
Load current: 160A
Max. off-state voltage: 1.6kV