Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-16CTQ060-M3
VS-16CTQ060-M3
VS-16CTQ060-M3 Vishay Semiconductors
vs-16ctq060_080_100-m3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 60V 2 x 8A IF C.A. TO-220AB
auf Bestellung 118 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-16CTQ060-M3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 8A TO-220-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 16 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 60 V.
Weitere Produktangebote VS-16CTQ060-M3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-16CTQ060-M3 VS-16CTQ060-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-16ctq060_080_100-m3.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 60V 8A TO-220-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 16 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 60 V