VS-16CTQ080STRL-M3
VS-16CTQ080STRL-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-16ctqs-m3series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY SCHOT 80V 8A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 80 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 80 V
auf Bestellung 6400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-16CTQ080STRL-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARRAY SCHOT 80V 8A TO263AB, Packaging: Cut Tape (CT), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 80 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 80 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-16CTQ080STRL-M3 VS-16CTQ080STRL-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-16ctqs-m3series.pdf Description: DIODE ARRAY SCHOT 80V 8A TO263AB
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active