Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-16CTQ080STRLPBF
VS-16CTQ080STRLPBF
VS-16CTQ080STRLPBF Vishay Semiconductors
vs-16ctq080-29646.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 16 Amp 80 Volt
auf Bestellung 485 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-16CTQ080STRLPBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARRAY SCHOT 80V 8A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: 175°C (Max), Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 80 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 16 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 80 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-16CTQ080STRLPBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-16CTQ080STRLPBF VS-16CTQ080STRLPBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-16CTQ%28SPbF%2C1PbF.pdf Description: DIODE ARRAY SCHOT 80V 8A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 80 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 16 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 80 V