Produkte > VISHAY > VS-16CTQ100-1HM3
VS-16CTQ100-1HM3
VS-16CTQ100-1HM3 Vishay
vs16ctqshm3series.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Schottky 100V 16A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-16CTQ100-1HM3 Vishay
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 8A TO2623, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A, Supplier Device Package: TO-262-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote VS-16CTQ100-1HM3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-16CTQ100-1HM3 VS-16CTQ100-1HM3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-16ctqshm3series.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 8A TO2623
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A
Supplier Device Package: TO-262-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V