Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-16CTQ100-1PBF
VS-16CTQ100-1PBF
VS-16CTQ100-1PBF Vishay Semiconductors
vs-16ctq060-40624.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 16 Amp 100 Volt
auf Bestellung 696 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-16CTQ100-1PBF Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 8A TO2623, Packaging: Tube, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A, Supplier Device Package: TO-262-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote VS-16CTQ100-1PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-16CTQ100-1PBF VS-16CTQ100-1PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-16CTQ%28SPbF%2C1PbF.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 8A TO2623
Packaging: Tube
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A
Supplier Device Package: TO-262-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V