Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-16CTQ100-N3
VS-16CTQ100-N3
VS-16CTQ100-N3 Vishay Semiconductors
vs-16ctq080-29646.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Schottky Diodes & Rectifiers 2X8A 100V Common Cathode
auf Bestellung 947 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-16CTQ100-N3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 8A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: 175°C (Max), Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 16 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote VS-16CTQ100-N3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-16CTQ100-N3 VS-16CTQ100-N3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-16CTQ%28PbF%2CN3%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 8A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 880 mV @ 16 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V