Produkte > VS- > VS-16CTQ100PBF
VS-16CTQ100PBF
VS-16CTQ%28PbF%2CN3%29.pdf
Hersteller:
VS-16CTQ100PBF Диоды Schottky
auf Bestellung 1024 Stücke:
Lieferzeit 7-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-16CTQ100PBF
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 8A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote VS-16CTQ100PBF
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-16CTQ100PBF VS-16CTQ100PBF
Produktcode: 48943
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
VS-16CTQ%28PbF%2CN3%29.pdf Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Schottkydioden
Gehäuse: TO-220AB
Vrrm(V): 100 V
If(A): 16 A
VF@IF: 0,58 V
Bemerkung: Конструкція: два діода в одному корпусі, загальний катод, струм 8 А на діод.
Монтаж: THT
Імпульсний струм, Ifsm: 650 A
Produkt ist nicht verfügbar
VS-16CTQ100PBF VS-16CTQ100PBF Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-16CTQ%28PbF%2CN3%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 8A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V