VS-16CTQ100STRL-M3
VS-16CTQ100STRL-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
vs-16ctqs-m3series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 8A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 1600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-16CTQ100STRL-M3 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 8A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 3722 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
VS-16CTQ100STRL-M3 VS-16CTQ100STRL-M3 Hersteller : Vishay vs-16ctqs-m3series.pdf Rectifier Diode Schottky 100V 16A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Mindestbestellmenge: 800
VS-16CTQ100STRL-M3 VS-16CTQ100STRL-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-16ctqs-m3series.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 8A TO263AB
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 10
Mindestbestellmenge: 76
Mindestbestellmenge: 76
auf Bestellung 540 Stücke:
Mindestbestellmenge: 71
auf Bestellung 540 Stücke:
Mindestbestellmenge: 71
VS-16CTQ100STRL-M3
Produktcode: 133073
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller : Vishay 16ctq-datasheet.pdf Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Schottkydioden
Gehäuse: D2PAK
Vrrm(V): 100 V
If(A): 16 A
VF@IF: 0.58 V
Bemerkung: Конструкція: два діоди в одному корпусі, загальний катод, струм 8 А на діод.
Монтаж: SMD
Імпульсний струм, Ifsm: 850 A