Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > VS-16CTU04S-M3
VS-16CTU04S-M3
VS-16CTU04S-M3 Vishay Semiconductors
vs-16ctu04s-m3.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Rectifiers 400V 16A TO-263 Fred Pt
auf Bestellung 8338 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details VS-16CTU04S-M3 Vishay Semiconductors
Description: DIODE ARRAY GP 400V 8A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 60 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 400 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
VS-16CTU04S-M3 VS-16CTU04S-M3 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division vs-16ctu04s-m3.pdf Description: DIODE ARRAY GP 400V 8A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 60 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 400 V
auf Bestellung 11848 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
VS-16CTU04S-M3 VS-16CTU04S-M3 Hersteller : Vishay vs16ctu04sm3.pdf Diode Switching 400V 16A 3-Pin(2+Tab) D2PAK Tube